Добредојдовте

Дозволете да се погрижиме за вас и вашатa убавина !

Промоции
Alma Q Lift + Tight на лице – 2 третмани
Цена: 33.000,00 ден
Alma Q Lift + Tight на лице и врат - 2  третмани
Цена: 49.500,00 ден
Alma Q  Carbon Peeling на лице – 5 третмани
Цена: 20.000,00 ден.
Alma Q Lift + Tight на лице – 2 третмани !
Juvederm 3 ml – точковен лифтинг
Мезоконци – монофиламенти средно и долно лице
Ботокс – 3 регии
Колибри третман за подигање на очните капаци – 2 третмани
Цена: 120.000,00 дeн
Alma Accent Prime Pixel на лице, микродермабразија, фотодиннамска ламба –3 третмани
Цена: 19.000,00 ден
Промоции
Alma Accent Prime третман на тело !
БХС – 10 третмани
Балансер – 10 третмани
HIFU – 1 третман на 1 регија
Accent Prime – 4 третмани на 1 регија
Цена: 45.000,00 ден
Alma Soprano Ice Ласер - Епилација цели нозе и интима до 7 третмани
Цена: 50.000,00 ден
HIFU – 1 третман на лице
Цена: 10.000,00 ден
Hydro Facial, микронидлинг на лице – 3 третмани
Цена: 15.000,00 ден
Промоции
Микронидлинг
Микронидлинг на лице – 3 третмани
Цена: 10.500,00 ден
Микронидлинг со БИО Ц на лице, фотодиннамска ламба
Цена: 13.500,00 ден
Хемиски пилинг - PRX – 3 третмана
Цена: 10.500,00 ден
Хемиски пилинг - Lighting – 3  третмани
Цена: 9.000,00  ден
Др. Бабор Reconturing третман за лице
Цена: 3.000,00 ден

Кој сме ние

За Бабор

BABOR Beauty Spa Скопје е едно од 80 тите специјализирани студија за убавина,во светот. Во нашето современо опремено студио, можете да си ги дозволите најновите третмани за лице и тело со ефикасни и долготрајни резултати. Во нашите козметички третмани исклучиво користиме Babor козметика, една од водечките козметички линии во светот. Нашиот љубезен персонал ќе ве упати во иновациите во козметиката и естетиката. На Вас останува да се препуштите на магијата на нашиот пријатен амбиент и првокласната козметика. Ние ви нудиме многу естетски новитети како и консултација со доктор, кој вашето тело и лице ќе го доведе до перфекција

Laser Center

Alma Laser

 Alma Laser Преглед

Soprano Ice

 Alma Laser Преглед

Derma Clear

 Alma Laser Преглед

Услуги

Третман за добредојде 1

Дали сте прв пат кај нас?
Искусете го нашиот третман за добредојде кој се состои од анализа на кожата и третман според добиенета анализа односно според потребите на Вашата кожа.

Дознај повеќе
Третман за добредојде 2

Совршен третман за млада кожа до 18 години на која и е потребно индивидуална нега и се појавуваат првите желби за убавина.

Дознај повеќе
Hydra Boost

Ампулите се ремек дело за нега и убавина на Вашата кожа. Иновативните активни состојки во совршена концентрација имаат веднаш видлив ефект и ја враќаат свежината на Вашата кожа

Дознај повеќе
Краш третман ХИДРАТАЦИЈА

Дозволете да ѝ го вратиме сјајот, цврстината и негуваниот изглед на вашата кожа со нанесување хидратантни ампули(5 до 10) сè додека не се задоволи и последната пора од лицето со потребното количество влага

Дознај повеќе
Класичен третман

Прилагоден за индивидуалните потреби на Вашата кожа.
Лесните текстури и ефективните активни состојки го враќаат сјајот на кожата со изедначен тен.

Дознај повеќе
Интензивен Третман

Прилагоден за индивидуалните потреби на Вашата кожа.
Лесните текстури и ефективните активни состојки го враќаат сјајот на кожата и изедначен тен.

Дознај повеќе
Третман за регенерација

Третман прилагоден според потребите на Вашата кожа.
Вашата кожа е помазна, поцврста, еластична со свиленкаст и розов сјај.
Здравата кожа е убава кожа.

Дознај повеќе
SeaCreation Anti – Aging Третман

Моќните активни состојки од морските длабочини, нежните текстури како и неверојатно ефикасната масажа го прават овој луксузен третман вистинско и единствено доживување со неверојатни резултати

Дознај повеќе
ReVersive Anti – Aging Третман

Одлучете се дали сакате Вашата кожа да биде поцврста и помазна со свиленкаст сјај.

Дознај повеќе
HSR Anti – Aging Третман

Третман кој ќе ја врати еластичноста на Вашата кожа како цврстината и младешкиот сјај.

Дознај повеќе
Lifting Cellular Collagen Booster Третман

Третман за интензивна корекција на брчки со ефект на затегнување.

Дознај повеќе
Lifting Cellular Recontouring Третман

Третман со кој ќе добиете изјаснети и дефинирани контури на лицето.

Дознај повеќе
Repair Cellular - Третман за регенерација

Третман за регенерација на кожата пред или по хируршка интервенција како ипред и после Микронидлинг, Мезотерапија, Хемиски пилинг.

Дознај повеќе
Thera PRO CE Третман

Третман за стресна кожа на која и е потребна регенерација.
Ја поправа, зајакнува и подобрува природната заштитна функција на кожата.
Вашата кожа ќе биде поздрава, поцврста со изедначен мазен тен.

Дознај повеќе
Thera PRO C Третман

Третман за уморна и сива кожа. Кожа на која ги забележуваме првите знаци на стареење, како што се брчките, цврстина и еластичност.

Дознај повеќе
Thera PRO EGF Третман

Третман за регенерација на кожа на која забележуваме знаци на стареење, како губење на волумен, ситни и изразени гравитациони брчки.

Дознај повеќе
Пилинг на тело со ароматична сол

Луксузниот пилинг со ароматично масло од морска сол длабоко ќе го ексфолира вашето тело и ќе ги замени виталните минерали.

Дознај повеќе
Третман со вулканска кал

За да се ослаби и детоксицира, пилингот од брусница и ментол во цело тело помага да се елиминираат токсините.

Дознај повеќе
АLGAE пакување на тело

Заживувачка и навлажнувачка обвивка од алги. Овој третман започнува со пилинг на морска сол на целото тело, проследен со хидратантно и детоксифицирање на алги.

Дознај повеќе

Coming Soon

Контакт

Телефонски број → (02) 317 6739

Адреса → Булевар Илинден 74, Скопје

Мобилен телефон → (+389) 78 393 315

Емаил → torzo.wellness@yahoo.com

Социлајни мрежи